нимка: БК Олимпиакос /Фейсбук Олимпиакос остава лидер в класирането на Евролигата

...

Везенков е най-резултатен при нова победа на Олимпиакос

нимка: БК Олимпиакос /Фейсбук

Олимпиакос остава водач в класирането на Евролигата с 20 триумфа и 8 провали.

Гръцкият отбор Олимпиакос записа победа номер 20 за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Тимът разгроми гостуващия Байерн Мюнхен (Германия) със 102:74 (26:12, 29:23, 26:30, 21:9) в среща от 28-ия кръг. Домакините преобладаваха напълно в дуела, откакто поведоха с 55:35, а през второто полувреме усилиха задатъка си, предава БНР.

Само за 20 минути Александър Везенков потвърди класата си, като осъществя 18 точки и беше най-резултатен за домашните. Той беше още веднъж най-полезен в състава на гръцкия отбор с коефициент 22, откакто добави 4 битки и 3 асистенти.

Източник: petel.bg